Różnorodne kształty, modele, wzory, rozmiary. To element ceramiki łazienkowej, którego design nadaje charakter całemu wnętrzu. Dlatego wybór właściwej umywalki jest szczególnie ważny. Na rynku producenci oferują szeroką paletę możliwości, które zaskoczą niejednego klienta.

Od montażu po design

Pierwszy krok przy wyborze: umywalka wisząca czy stojąca? Fachowcy zgodnie doradzają umywalki stojące na blatach czy łazienkowych meblach. To praktyczne i solidne rozwiązanie. Ich forma może być różna, od nowoczesnych, designerskich kształtów po prostotę i tradycyjną elegancję. Jeśli aranżujemy mniejsze powierzchnie łazienkowe, warto zastanowić się nad umywalką wiszącą. Oryginalnym pomysłem jest zakup gotowego zestawu mebli z dostosowaną do stylistyki umywalką meblową.

umwalka valdama helix 52x44

Szlachetne piękno

Najpopularniejsze wciąż są umywalki ceramiczne, jednak to nie jedyne dostępne rozwiązanie. Umywalki ceramiczne pokryte specjalną powłoką są jeszcze bardziej praktyczne. Dzięki temu łatwiej pozbyć się osadzającego kurzu czy kamienia. Osoby z grubszym portfelem wybirają między szlachetnymi kamieniami. Granit i marmur wciąż cieszą się dużym powodzeniem.

Fantazja i nieszablonowość – dla bardziej odważnych producenci proponują umywalki szklane. Pasują głównie do nowoczesnych łazienek, to tworzywo plastyczne, którego kształty mogą zachwycić.

Wciąż nowością na rynku są umywalki drewniane. Dzięki wykorzystaniu w produkcji specjalnych lakierów i dobrego jakościowo drewna są odporne na wodę. Wyjątkową trwałością cieszą sie umywalki wykonane z tworzyw sztucznych – tzw. ABS czy akrylu.

umywalka art ceram blend 46 x 50

Gustowny kształt

Standardowe rozmiary umywalek odchodzą do lamusa. Coraz więcej osób szuka rozwiązań oryginalnych, proporcjonalnych do mebli łazienkowych i całego pomieszczenia. Jeszcze trudniej wybrać kształt umywalki. Tu producenci prześcigają się w pomysłach. Oryginalna forma jest istotna, jednak nie ważniejsza od praktyczności. Nawet z najpiękniejsza umywalka nie zadowoli jeśli będzie sprawiała problemy w codziennym użytkowaniu.

Naciekawsze propozycje zobacz na portalu http://www.lazienka.bydgoszcz.pl